Kategórie

Notebooky a ultrabooky - Počítače a notebooky

Notebooky a ultrabooky, konvertibilné notebooky a Workstation-pracovné stanice, od tých najväčších výrobcov. V ponuke sú len produkty určené pre predaj v Slovenskej republike. Každý produkt má zabezpečený plný Záručný a Pozáručný autorizovaný servis.
Ak uvažujete o kúpe nového notebooku, je dobré zvážiť parametre aké by mal mať Váš notebook, aby Vám plne vyhovoval a vedel spracovať všetko to, čo potrebujete. Dnes existuje veľké množstvo rôznych modelov, líšiacich sa hardvérovou výbavou, ako je procesor, kapacita a rýchlosť pamäte, základná doska, porty, kvalita šasi a displeja a mnohými inými parametrami. Vybrať si spomedzi nich môže byť niekedy dosť náročné.
Vo všeobecnosti môžeme rozdeliť notebooky na Bežné použitie, Pracovné notebooky, tzv. Workstation a Herné notebooky. Samozrejme je omnoho viac rôznych parametrov na základe ktorých sa vyberá vhodný notebook. Medzi najdôležitejšie patrí typ použitého procesora. Platí, čím viac jadier a čím vyššia frekvencia, tým vyšší výkon. Tomu treba samozrejme prispôsobiť aj systémovú pamäť. Ak je malá kapacita pamäte v počítači, výkon bude menší a môžete mať aj výkonný procesor. Dnes používatelia často kupujú notebook alebo počítač s málo výkonným procesorom a nedostatočnou kapacitou pamäte s tým, že ho potrebujú len na bežné použitie a bude im to stačiť. Potom im deti povedia, že potrebujú do školy grafický program a počítač je zrazu výrazne pomalý. Preto treba zvážiť výber vhodného procesora, dostatočnej kapacity systémovej pamäte. Medzi dôležité hardvérové komponenty patrí takisto Systémový disk. Štandard je dnes používať SSD disky, či už vo formáte SSD 2,5'' alebo vo formáte M.2 SSD. Počítač je potom rýchly, rýchlejšie spracováva požiadavky, štart celého systému je prakticky okamžitý. Odporúča sa tiež použiť klasický SATA disk ako ďalší disk v počítači pre zálohy Vašich dát.

Položky 1 na 36 z 1042 celkom

Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Tabuľka  Zoznam 

Nastaviť zostupne

Položky 1 na 36 z 1042 celkom

Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Tabuľka  Zoznam 

Nastaviť zostupne

Back to Top