Kategórie

PLATOBNÉ PODMIENKY

V SÚLADE S ČLÁNKOM Č. 7 VŠEOBECNÝCH OBCHODNÝCH POMIENOK PRE FYZICKÉ OSOBY

Informácie o tom, ako si vybrať Spôsob platby sú uvedené v Článku 7 VOP PLATOBNÉ PODMIENKY.

7.1 Za tovar a služby zakúpené v E - Shope je možné platiť nasledovnými spôsobmi:
a.) platba na Dobierku - platíte priamo kuriérovi pri preberaní tovaru,
b.) platba pri Osobnom prevzatí - platíte priamo zástupcovi Predávajúceho pri prevzatí tovaru v rámci Banskej Bystrice, po dohode s Predávajúcim v ktorý deň a na ktoré miesto si žiadate doručiť zakúpený tovar,
c.) platba prostredníctvom Platobnej brány TrustPay a Platobnej brány PayPal,
d.) platba na základe vystavenej Faktúry na tovar alebo služby Predávajúcim.

Platba prostredníctvom Platobnej brány TrustPay

Po presmerovaní na stránku Pokladne si vyberiete či chcete platiť kartou alebo bankovým prevodom.
Na konci Objednávkového procesu, po kliknutí na tlačidlo Objednávka s povinnosťou platby, budete presmerovaný do Platobnej brány TrustPay.
Pri platbe kartou len zadáte požadované údaje a platba bude prevedená.
Pri platbe bankovým prevodom kliknete na logo banky a následne budete presmerovaný do Internet Bankingu Vašej banky, kde postupujete štandardným postupom ako pri bežnom prevode.
Pokiaľ nebudete vidieť logo Vašej banky, vyberiete si banku s názvom Other bank.
Podrobnosti o platbách a bezpečnosti platieb sú uvedené nižšie.

Platba prostredníctvom Platobnej brány PayPal

Po objednaní produktov v našom obchode kliknete na stránke Pokladne na logo Paypal.
Na konci Objednávkového procesu, po kliknutí na tlačidlo Objednávka s povinnosťou platby, budete presmerovaný na Platobnú bránu PayPal.
Platba cez PayPayl je bezpečná. Nemusíte vôbec zadávať svoje údaje kreditnej alebo debetnej karty a napriek tomu môžete jednoducho a hlavne bezpečne nakúpiť tovar. Stačí, keď sa prihlásite do svojho PayPal účtu a prevediete platbu objednaných produktov.
Pokiaľ nemáte PayPal účet, môžete sa zaregistrovať a PayPal účet si vytvoriť, alebo si môžete zvoliť jednorázovú platbu bez registrácie a zadať svoje finančné údaje a platba bude prevedená.
Platba prostredníctvom PayPal je pre Vás bez akýchkoľvek poplatkov. Poplatky hradí obchodník.

TrustPay

TrustPay je Platobná inštitúcia licencovaná a regulovaná Národnou bankou Slovenska. TrustPay je Platobná inštitúcia licencovaná pre cezhraničné prijímanie platieb kartou.
TrustPay je Člen VISA a MasterCard, Účastník SEPA SCT a člen SWIFT. TrustPay ponúka možnosť zúčtovania platieb v nasledovných menách: EUR, USD, GBP, CAD, JPY, CZK, PLN, HUF.
TrustPay podporuje Procesovanie platieb v akejkoľvek mene. TrustPay podporuje 3D Secure bezpečnostnej autentifikácie pre VISA a MasterCard. TrustPay podporuje službu Multicurrency.
TrustPay platobná brána je dostupná v rámci celého Európskeho hospodárskeho priestoru a spĺňa všetky požiadavky PCI DSS level 1 certifikácie, ktorá zabezpečuje najvyššiu úroveň bezpečnosti Vašich dát.

FAQ - Najčastejšie otázky

Zoznam v súčasnosti podporovaných bánk

Slovensko
Tatra Banka, Slovenská sporiteľňa, VÚB, ČSOB, Poštová banka, TrustPay, Other Bank.

TrustPay platobná brána – zákazník/používateľ
Musím mať v TrustPay účet?
Nie

Ako prostredníctvom TrustPay zaplatím?
Na stránke Obchodníka si vyberiete možnosť platby – buď kartou alebo prevodom.

Platba kartou
Po presmerovaní na TrustPay bránu len zadáte požadované údaje z karty.

Platba prevodom
Po presmerovaní na TrustPay bránu si vyberiete banku, v ktorej máte vedený účet – kliknete na logo banky. Vyberiete Zaplatiť teraz.
Po presmerovaní do Internet Bankingu Vašej banky len pokračujete v potvrdení platby ako pri inom bežnom prevode peňazí.
( V niektorých bankách nájdete prevodný príkaz už pred vyplnený, niekde bude potrebné, aby ste platobné údaje do príkazu vyplnili. ).

Pri platbe prevodom TrustPay brána nezobrazuje moju banku. Ako mám zaplatiť?
Po presmerovaní na TrustPay bránu si vyberte banku s názvom Other bank.
TrustPay brána Vám zobrazí platobné inštrukcie. Tieto údaje použijete pri zadávaní prevodu vo Vašej banke. V tomto prípade však platba nemusí byť okamžitá a môže trvať niekoľko dní, kým budú Obchodníkovi peniaze na účet pripísané.

Prečo mám platiť prevodom cez TrustPay?
Prevod cez TrustPay je okamžitý. t.j. Obchodník je v rozmedzí 2 minút až 2 hodín o platbe informovaný a vie Vám zaplatený tovar alebo službu bez odkladu poskytnúť.

V akej mene môžem platiť?
Platba kartou
Nezáleží v akej mene budete kartou platiť. Obchodníkovi bude platba pripísaná v mene, ktorú má predvolenú.

Platba prevodom
Je potrebné platiť v mene, v ktorej má obchodník stanovené ceny v pokladni. ( Výnimky: Ak obchodník využíva službu Multicurrency, TrustPay brána Vám po zmene výberu krajiny, zobrazí lokálne banky a môžete zaplatiť aj v lokálnej mene. Takýto prevod bude stále okamžitý. ).

Koľko ma to bude stáť, ak zaplatím cez TrustPay?
TrustPay Vám – platiacemu zákazníkovi – neúčtuje poplatok, ak platíte prostredníctvom TrustPay brány.

Je bezpečné platiť cez TrustPay?
TrustPay je regulovaný Národnou bankou Slovenska a je členom VISA, Mastercard a UnionPay. Platobné operácie sa odohrávajú na zabezpečených certifikovaných platformách spĺňajúcich tie najvyššie PCI DSS štandardy bezpečnosti.
Pri platbe prevodom sú všetky zadávané citlivé informácie ( prihlasovacie údaje k Vášmu účtu, heslá a pod. ) zadávané a aj samotné potvrdenie platby vykonávate v bezpečnom prostredí Internet Bankingu Vašej banky, nie na TrustPay bráne. Obchodník a ani TrustPay k týmto údajom nemá prístup.
Pri platbe kartou sú citlivé údaje z karty ( číslo karty, CVV kód a dátum expirácie ) po potvrdení platby automaticky zašifrované. Obchodník a ani TrustPay k týmto údajom nemá prístup.

Môžem cez TrustPay platiť kartou?
Áno, stačí, ak vlastníte kartu typu VISA alebo MasterCard.

Môžem cez TrustPay platiť v hotovosti?
Nie.

Môžem cez TrustPay platiť šekovou poukážkou?
Nie. TrustPay nepodporuje platby šekovou poukážkou.

Brána TrustPay – zákaznícka podpora

Som zákazník a zaplatil som prostredníctvom TrustPay.

Zaplatil som cez TrustPay ale obchodník mi neposkytol tovar/službu.

a.) V prípade, že ste vyplnili všetky údaje vo Vašej platbe, platba bola spracovaná úspešne a obchodník dostal Vaše peniaze. V takomto prípade je potrebné obrátiť sa priamo na obchodníka.
b.) V prípade, že ste zabudli vyplniť niektoré údaje vo Vašej platbe, Vaša platba mohla skončiť v našom systéme ako neidentifikovateľná. Takúto platbu nie je možné manuálne identifikovať. Takéto platby sú preto automaticky vrátené odosielateľovi do 3 pracovných dní ( prosím nezabudnite, že samotná platba môže trvať niekoľko dní ).

Zaplatil som cez TrustPay a chcem svoje peniaze späť.

V prípade, že ste vyplnili všetky údaje Vašej platby, platba bola úspešne spracovaná a obchodník dostal peniaze. V takomto prípade je potrebné obrátiť sa priamo na obchodníka.

PayPal

PayPal môže zákazník už využívať aj v slovenčine a nakupovať tak doma alebo v zahraničí ešte jednoduchšie.
Ak si zákazník vyberie spôsob platby prostredníctvom PayPal, na konci objednávkového procesu po stlačení tlačidla Objednávka s povinnosťou platby, bude presmerovaný na bezpečnú stránku Paypal. Pokiaľ nemá účet, vyplní v platobnou formulári požadované údaje a Platba bude prevedená. Pokiaľ zákazník má PayPal účet, prihlási sa zadaním svojho E - Mailu a Hesla a prevedie platbu podľa inštrukcií. Kupujúci ešte pred zaplatením kúpnej ceny, má možnosť sa vrátiť na stránku obchodníka a platba za tovar bude zrušená.
Na zaplatenie kúpnej ceny za tovar prostredníctvom PayPal nemusí zákazník mať svoj Paypal účet. Pokiaľ má svoj PayPal účet, nemusí mať na svojom PayPal účte žiadne finančné prostriedky.
Službu PayPal je možné využiť na bezpečné platenie tovarov a služieb platobnou kartou na internete.
Za tovar zaplatíte jednoducho svojou platobnou kartou, ale číslo Vašej platobnej karty obchodník u ktorého platíte za tovar nebude vidieť. Na serveroch a u obchodníkov sa číslo Vašej platobnej karty neobjaví a obchodník ani tretia strana ho nebude poznať.
Platbu môže kupujúci realizovať prostredníctvom akéhokoľvek mobilného zariadenie, s ktorým sa je možné pripojiť na internet a ktoré má aplikáciu Paypal.
Posielanie platieb cez PayPal je bezpečnejšie než nosenie hotovosti či poskytovanie finančných údajov predajcovi. Každá transakcia spĺňajúca príslušné kritériá je chránená pokročilým šifrovaním a nepretržitým monitorovaním podvodov.

Platenie cez PayPal účet

Platba prebehne tak, že suma bude stiahnutá z vášho bankového konta prostredníctvom platobnej karty ( tak, akoby ste platili kartou v kamennom obchode ). Tak je zaistené, že v podstate zaplatíte platobnou kartou, ale jej číslo nemusíte poskytovať obchodníkovi, na ktorého E - Shope nakupujete.
Peniaze môžete poslať na akýkoľvek PayPal účet, alebo dokonca len na E - Mailovú adresu. Za platby cez PayPal účet neplatíte žiadne poplatky. Poplatky platí príjemca platieb.
Platbu môže kupujúci realizovať aj v inej mene, tu si však môže spoločnosť PayPal účtovať poplatok za prepočet Meny.

PayPal kupujúcemu neúčtuje žiadne skryté poplatky, ani poplatky za spracovanie platby.
Za hlavnú výhodu tejto služby možno označiť to, že pokiaľ kupujúci má svoj PayPal účet, pri platení cez internet nemusí používať osobné údaje z debetnej, alebo kreditnej karty. Stačí poznať svoju E - Mailovú adresu a Heslo. Kupujúci si nemusí pamätať čísla svojich platobných kariet ani tajné kódy. Znamená to, že obchodovanie cez systém PayPal je úplne anonymné.
Kupujúci príjemcovi neposkytuje svoje finančné údaje. Všetky osobné údaje má k dispozícií iba spoločnosť PayPal a žiadnym tretím stranám ich neposkytuje. Celý systém je prepojený len pomocou E-mailových adries, ktoré vystupujú pri transakciách ako jediné identifikačné údaje.
Zo všetkými ďalšími informáciami platbách prostredníctvom PayPal, sa kupujúci môže oboznámiť na stránke PAYPAL

7.2 Doplatky pre jednotlivé možnosti platieb sú uvedené v bode 8 týchto VOP.

7.3 Pokiaľ nebude splatná cena za dodané výrobky uhradená v plnej výške, má predávajúci právo prerušiť ďalšie dodávky tovaru do doby, kedy bude splatná cena uhradená v plnej výške.

Back to Top